מימוש זכויות ביטוח לאומי

כולנו מכירים את חובתנו לביטוח הלאומי, ורואים זאת כל סוף חודש בתלוש השכר שלנו או בפנקסי התשלומים (לעצמאים). אבל האם אנחנו מודעים לזכויות שלנו בביטוח הלאומי ומתי מגיע גם לנו ליהנות מפירותיו של המפעל האדיר הזה הנקרא ביטוח לאומי.

אדם בוגר עשוי מספר פעמים במהלך חייו להיות זכאי לעזרה ו/או הטבות של הביטוח הלאומי, גם במצבים נעימים וחיוביים.
לדוגמא, אישה בהיריון זכאית להגיש בקשה לדמי לידה החל משישה שבועות לפני הלידה ועד לאחריה. אם האישה נכנסה לשמירת היריון, תוכל להגיש בקשה ולקבל גמלת שמירת היריון.
לאחר הלידה אישה זכאית לקבל עבור ילדיה תשלום חודשי עד להגיעם לגיל 18, יש להסדיר זאת מול המוסד לביטוח לאומי ע"י מילוי הטפסים המתאימים.

לאתר המוסד לביטוח לאומי 

ישנם גם מצבים פחות נעימים בהם נזקקים לשירותיו של הביטוח הלאומי, כגון עזרה בתשלום מזונות לאישה גרושה שבעלה לא ממלא את חובתו על פי פסק דין, או השלמת הכנסה לאישה גרושה שדמי המזונות נמוכים מכדי לקיים אותה ואת ילדיה.

אם פוטרת מעבודתך, או עזבת מרצונך בתנאים מסוימים, רוב הסיכויים שמגיע לך לקבל דמי אבטלה. כל מה שעליך לעשות הוא לפנות ללשכת שירות התעסוקה בעיר מגוריך ולהירשם.

אם נפגעת בזמן עבודתך, כדאי לבדוק, כי ייתכן ומגיעה לך זכאות לקבלת סכום כספי ואולי אף יותר מכך. את כל הפרטים ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *